Daniel Pastirčák

O Autorovi

Daniel Pastirčák je básnik, výtvarník a kazateľ cirkvi. Narodil sa v Prešove. Absolvoval Strednú umelecku školu v Košiciach a v Bratislave. Teológické vzdelanie absolvoval v rokoch 1983 – 1987 na Slovenskej evanjelickej bohosloveckej fakulte v Bratislave.

Neskôr sa stal kazateľom Cirkvi bratskej v Michalovciach a potom Cirkvi bratskej v Bratislave.

Svoje verše, prózy a eseje publikoval na prelome 80. a 90. rokov v Slovenských pohľadoch a Tvorbe T, neskôr v časopise Romboide a v periodiku Mosty. Spolupracoval s rozhlasom aj televíziou. Knižne debutoval v roku 1993 meditatívnymi rozprávkami Damianova rieka. Rozprávky o láske a večnosti. Publikáciu ilustroval sám autor.

Ďalším dielom bola zbierka lyricko-filozofických básní Tehilim z roku 1997, ktorá nesie stopy autobiografickosti. V roku 2000 nasledovala rozprávková sága Čintet, alebo more na konci sveta, ktorá získala cenu VUB. jeho najznámejšie diela:

Boží strom zla (2014)
Vietor seje, kam chce I (2015)
Ako sa číta báseň (Dvadsaťsedem autorských interpretácií) (2013)
Modlitby sveta (1997)
Malá kniha o vzťahoch (2008)
Zdravé telo v kóme (2010)
Malá kniha o srdci (2012)

Za svoju literárnu a výtvarnú činnosť získal viacero medzinárodných ocenení.

Je členom portála od 27 Aug 2016

Duchovný profil:
Vysluhuje všetky sviatosti, sobáše, krsty a pohreby.

Všetky články od Daniel Pastirčák

Vianoce Pod lupou - Daniel Pastirčák

Hľadanie odpovedí v živote Daniela Pastirčáka

Video Daniel Pastirčák

Prečo sa bojíme utečencov, keď aj Ježiš bol jedným z nich!

Daniel Pastirčák